VESTI

Srbija izgubila u Beču!

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je u Beču od Austrije rezultatom 3:2, u pretposlednjem meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Izabranici Slavoljuba Muslina odigrali su daleko najslabiju utakmicu u kvalifikacijama, pa su propustili prvu priliku da obezbede plasman na Mundijal sa prvog mesta u grupi D.

Srbija posle prvog poraza u ovim kvalifikacijama 18 bodova, jedan više od Velsa i dva više od Irske, pa će u poslednjem kolu za četiri dana u Beogradu morati da pobedi Gruziju.

Od početka do kraja duela na stadionu Ernst Hapel Srbija je bila u podređenom položaju iako je imala ogromnu podršku sa tribina.

Austrija je u prvih desetak minuta propustila dve odlične šanse, a u 11. minutu Srbija je praktično iz prve akcije povela kada je Luka Milivojević odličnim udarcem sa 20-ak metara pogodio za 1:0.

Nije taj gol ništa promenio, pa je Austrija nastavila da pritiska i u 25. minutu je stigla do zasluženog izjednačenja golom Burgštalera.

Ništa se ni u nastavku nije promenilo. Muslin je pokušao promenom formacije i uvođenjem Ljajića, ali je Marko Arnautović iskoristio novi kiks odbrane Srbije i u 76. minutu postigao gol za 2:1.

Sedam minuta pre kraja Nemanja Matić je izjednačio posle kornera Dušana Tadića, ali minut pre kraja konačan rezultat postavio je Šaub.